Jak zrobić pyszny sorbet i smaczną granitę?

Sorbety i granity to bardzo smaczne i pyszne chłodzące napoje. Zrobić je można przy pomocy specjalnych maszyn, które idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie podawane są zimne napoje w dużych ilościach. Granitory dają możliwość ciekawej ekspozycji przyrządzanych napojów, które są bardzo kolorowe i przyciągają wzrok klientów. Przez ten fakt jest bardzo dużo chętnych na tego typu delicje.

Jakim urządzeniem są granitory?

Maszyna do sorbetów to także granitor. Jest to urządzenie bardzo łatwe w obsłudze, które dodatkowo pozwala na proste i bezproblemowe serwowanie zrobionych napojów. Do działania takiego urządzenia potrzeba go tylko włączyć do prądu i załadować odpowiednimi składnikami. Ta ciekawa maszyna do sorbetów jest mobilna, ma od 1 do 3 komór, można ją z łatwością transportować w celu użycia jej w miejscu, gdzie aktualnie jest potrzebna.

Jak to działa?

W granitorze najważniejszy jest system chłodzenia. Jednak konkretne parametry tego urządzenia to: system mieszania z przekładnią magnetyczną, system chłodzenia powietrzem, kompresor hermetyczny, termostat do ustawiania temperatury robionych syropów. Wszystko obudowane jest obudową ze stali nierdzewnej. Gwiazdami tego urządzenia są 12 litrowe pojemniki, w których następuje mieszanie. Przykryte są one podświetlanymi pokrywkami. Kolorowe granity i sorbety powstają dzięki zastosowaniu syropów lub naturalnych owocowych soków. Tego typu maszyny są spektakularne, ponieważ pojemniki, w których są mieszane soki są przeźroczyste i dodatkowo podświetlane. Wszystko więc jest widoczne i daje niesamowity efekt. Najlepsze są granitory trójkomorowe, ponieważ pozwalają one na większą ilość kombinacji podawanych sorbetów lub granit.

Pyszny sorbet i smaczna granita

Desery wykonane w granitorach są bardzo smaczne i bardzo dużo osób je lubi. Dodatkowo walory napojów podnosi sposób ich przyrządzania oraz fakt, że cały ten proces można obserwować. W letnią i ciepłą noc, na pewno będą zawsze przyciągały coraz to więcej chętnych i to nie tylko z powodu podświetlanych komór kręcących sorbety, ale także z powodu ich smaku.Im więcej propozycji smakowych tym więcej jest możliwości podania w kielichu kolorowych wersji sorbetu. Kolory zależne są od smaków, a smaki od rodzajów owoców, których użyto do wykonania konkretnych syropów. Dla przykładu fioletowy kolor odpowiada owocom leśnym, zielony, zielonemu jabłku, a czerwony malinie lub truskawce.