Najpopularniejsze metody suszenia warzyw

Osoby, które chcą przygotować wysokiej jakości susz warzywny mają do wyboru nie tylko suszenie na słońcu, ale również suszarki elektryczne, piekarnik i przydomowe suszarnie. W niniejszym artykule znajdą Państwo krótki opis powyżej opisanych rozwiązań.

Profesjonalne suszarki elektryczne

Aromatyczny susz warzywny można przygotować również za pomocą specjalnych suszarek elektrycznych, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wybierając sprzęt tego typu warto zwrócić uwagę nie tylko na pojemność i ilość tac, ale również na budowę sita. Godna uwagi jest przede wszystkim cienka siateczka na dnie, która znacząco przyśpiesza proces suszenia.

Inwestując w nowe suszarki elektryczne nie można zapominać również o mocy samego urządzenia. Im większa moc tym oczywiście większa wydajność i cena. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto postawić na urządzenia, które mają dwa oddzielne stopnie mocy suszenia, które różnią się nie tylko temperaturą, ale również siłą nadmuchu. Modele tego typu będzie można idealnie dopasować do konkretnych warzyw i owoców.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardziej równomierne suszenie zapewnia powietrze obiegowe. Warto poszukać również modeli, które mają obrotowe tace. Przydać może się również timer i elektroniczny wyłącznik, dzięki któremu będzie można uniknąć przegrzania.

Domowy piekarnik

Doskonały susz warzywny można przygotować również w domowym piekarniku, ale pamiętać należy o tym, że urządzenie tego typu jest pożeraczem energii. Nowoczesne piekarniki pobierają około 1500-2500W, a pamiętać należy o tym, że suszenie może trwać nawet kilka dni.

Suszenie w piekarniku jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą przygotować niewielkie ilości suszu warzywnego. Przy większym zapotrzebowaniu warto postawić na powyżej opisane elektroniczne suszarki, które w tym konkretnym zadaniu sprawdzą się najlepiej.

Przydomowe suszarnie

Osoby, które czują się na siłach mogą przygotować sobie przydomowe suszarnie, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Do przygotowania suszarni niezbędna jest odpowiednio szczelna przestrzeń, półeczki na sita i źródło ciepłego powietrza u dołu naszej suszarki. Warto zamontować również wiatrak, który równomiernie rozprowadzi powietrze.

Godne polecenia są murowane suszarnie, które działają na zasadzie grilla ogrodowego. Ścianki najlepiej wykonać z ceramiki, a na dole postawić palenisko, które oddzielone jest kamienną płytą albo dość grubą blachą.