Pyszne desery czyli lody, granita oraz sorbet

Polacy uwielbiają chłodne desery takie jak lody, sorbet, a od jakiegoś czasu również granitę. Ta ostatnia jest u nas jeszcze mało znana, to deser pochodzący z Sycylii, w którego konsystencji mocno wyczuwalne są kryształki lodu. Polacy coraz częściej przygotowują takie desery w domu, korzystając z modnych maszynek do robienia lodów, lub przygotowując je w mniej profesjonalny sposób. Bez względu na technologię – smak zawsze pozostanie przepyszny.

Domowe lody na bazie zmiksowanych owoców czyli siorbet

Jaka jest najzdrowsza lodowa propozycja dla wszystkich miłośników pysznych deserów? To bez wątpienia sorbet. W domowych warunkach bardzo łatwo przygotować ten deser, do którego można wykorzystać mnóstwo różnych owoców sezonowych, ale również tych dostępnych przez cały rok. Do przygotowania sorbetów najbardziej nadają się zatem owoce takie jak maliny i truskawki, porzeczki czerwone oraz czarne, ale też na przykład arbuz, melon, kiwi lub ananas. Sorbety można zatem robić w domu przez cały rok na okrągło, całkowicie rezygnując z kupowania tego rodzaju lodów w sklepie.

Siorbet w domu

Przygotowanie sorbetu to naprawdę bardzo prosta sprawa, z pewnością deser uda się nawet po raz pierwszy, nie trzeba mieć do tego żadnych szczególnych talentów, przyda się natomiast dobry blender. Owoce trzeba bowiem dobrze rozdrobnić najlepiej właśnie za pomocą blendera, można dodać do nich odrobinę soku owocowego lub wody oraz odrobinę cukru. Można też do smaku dodać na przykład miętę lub inne zioła lub trochę soku z cytryny. Całą masę owocową następnie należy przelać do plastikowej lub szklanej miski i po prostu zamrozić. Sorbet ma aksamitną konsystencję i mocno owocowy smak, a jeżeli do jego przygotowania nie użyje się cukru, jest też tak naprawdę bardzo zdrowym i niskokalorycznym deserem. Jednym słowem można jeść go bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Domowa granita

Granita to kolejne pyszne chłodny deser, który również można wyczarować w domu na przykład na bazie kawy. Należy przygotować jakąś dobrą rozpuszczalną kawę z mlekiem, do której można dodać na przykład odrobinę alkoholu oraz cukru, a następnie zamrozić. Następnie tego typu na mrożoną kawę należy odpowiednio zblendować tak, by powstał zmrożony deser z wyczuwalnymi kryształkami lodu. Potrzebny będzie właśnie do tego odpowiedni blender, jednak naprawdę warto go kupić, bo tego typu granita to po prostu wspaniała ochłoda na gorące dni.