Alkomat dowodowy z atestem

Tanie urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu to zabawne gadżety, ale niestety zazwyczaj są one zupełnie niemiarodajne – wynik może być zafałszowany nawet z powodu błahych przyczyn. Dlatego jeśli zależy nam na precyzyjnych pomiarach, to trzeba zainwestować w profesjonalny alkomat policyjny z atestem.

Profesjonalne alkomaty pasywne i aktywne

Alkomat policyjny z atestem to urządzenie, które może działać w dwóch trybach – pasywnym oraz aktywnym. Podział ten zastosowany jest do sposobu dokonywania pomiaru – w pierwszym przypadku konieczne jest dmuchanie w ustnik, a w drugim wystarczy tylko przyłożyć go do ust. Zarówno alkomaty profesjonalne pasywne, jak i aktywne dają precyzyjne pomiary stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Są to także bardzo funkcjonalne i tanie w eksploatacji urządzenia – w ciągu godziny można wykonać nawet 300 pomiarów, co jest szczególnie przydatne w takich sytuacjach jak kontrole drogowe czy masowe imprezy. Korzystają z nich jednak nie tylko służby mundurowe, ale również prywatni przedsiębiorcy, którzy kontrolują swoich pracowników, głównie w branży transportowej lub budowlanej. Dzięki temu można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

Alkomaty dowodowe

Tego rodzaju profesjonalne alkomaty z atestem najczęściej posiadają czujniki elektrochemiczne, które wyłapią nawet najmniejsze stężenie. Dzięki temu szybko i sprawnie dokonuje się licznych pomiarów w krótkim czasie i bez obawy, że są one niemiarodajne. Alkomat dowodowy może być także wykorzystany jako materiał dowodowy.

Istnieją jeszcze bardziej zaawansowane Alkomaty profesjonalne, których praca może być kompatybilna z zapłonem samochodowym – samochód nie zapali, dopóki kierowca nie podda się badaniu i nie uzyska negatywnego wyniku pod względem stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Szeroki wybór alkomatów policyjnych

Niezależnie od tego, na jaki alkomat dowodowy się zdecydujemy, to warto przekonać się o jego skali pomiaru – im większa, tym urządzenie będzie bardziej praktyczne. Wszystkie mają jednak górną granicę – jest to zazwyczaj 6 promili.

Szeroki wybór rożnego rodzaju profesjonalnych alkomatów z atestem pozwala na wybranie takiego, który będzie najlepiej wpisywał się w nasze potrzeby, także te prywatne.