Czym charakteryzuje się dobry grill na drewno?

Drewno jak powszechnie wiadomo jest jednym z podstawowych paliw do grillowania. Pamiętać należy jednak o tym, że nie każde drewno nadaje się do użytku. Grillowanie na drewnie jest najstarszą metodą, która nadaje potrawą niesamowity aromat

Na czym warto grillować?

Grill na drewno jest doskonałym wyborem dla tych osób, które lubią dużo czas spędzać przy przygotowywaniu pysznych potraw. Przy grillowaniu na drewnie niestety może towarzyszyć duża ilość dymu. Zaleca się, aby proces grillowania rozpocząć po 2-3 godzinach od wypalenia drewna. Gdy płomienie znikną i pojawi się żar, można rozpocząć grillowanie.

Osoby, które nie mają czasu na tak długie grillowanie, mogą postawić na węgiel drzewny. Mowa tutaj oczywiście o wypalonym drewnie, które umożliwia bezdymne i bardzo szybkie uzyskanie żaru do grillowania. Naturalny węgiel drzewny uzyskiwany jest z drewna w procesie suchej destylacji bez dostępu świeżego powietrza.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że węgiel drzewny po wypaleniu lotnych składników drzewnych spala się bez płomienia nawet trzy razy wydajniej od drewna. Węgiel drzewny wytwarza również najmniejszą ilość zanieczyszczeń.

Czym charakteryzują się grille opalane drewnem?

Tradycyjny grill na drewno najczęściej występuje w murowanej odsłonie i zazwyczaj wyróżnia się dość dużymi gabarytami. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla dużych rodzin ponieważ jest on w stanie pochwalić się dużą powierzchnią rusztu.

Można spotkać się z grillami wyposażonymi w koła, które znacząco ułatwiają transport. Głównym paliwem jest nie tylko drewno opałowe, ale również specjalne zrębki. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się żeliwne grille na drewno, które mogą pochwalić się dużą żywotnością i przystępną ceną.

Doskonałym wyborem może okazać się nowoczesny grill na drewno, który dodatkowo posiada funkcję wędzarni. Jak wspomniano najwyżej jest to doskonały wybór przede wszystkim dla prawdziwych koneserów grillowania.

Dodatkowe akcesoria

Dobry grill na drewno może posiadać nie tylko koła, ale również wiele innych przydatnych akcesoriów. Przydać może się na przykład zegarek, dzięki któremu będzie można monitorować gotowanie.

Warto postawić na modele w których to można regulować ruszt. Najnowsze grille wyposażone są również w automatyczne systemy rotacji rożna. Przydać mogą się również dodatkowe półki na żywność.

Grille na drewno dostępne są w ofercie Lofra.pl