Czym powinny charakteryzować się przemysłowe pojemniki na mięso?

Wszelkiego rodzaju opakowania i pojemniki przeznaczone do kontaktu z żywnością powinny posiadać odpowiednie atesty. Zwłaszcza pojemniki plastikowe na mięso, które służą do przechowywania i transportu surowca i wyrobów gotowych w zakładach przetwórstwa mięsnego. Czym charakteryzują się pojemniki masarskie?

Pojemniki na mięso – podstawowe wymogi

Pojemniki plastikowe na mięso, jakie używane są w zakładach przetwórstwa mięsnego, powinny przede wszystkim posiadać certyfikaty PZH. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny jest instytucją, która wydaje świadectwa jakości zdrowotnej między innymi wszelkiego rodzaju pojemnikom i opakowania mającym kontakt z żywnością. Zakłady przetwórstwa mięsnego używając wyłącznie pojemników atestem PZH, wyróżniają się na tle konkurencji, mogąc szczycić się dbałością o najwyższe standardy na każdym etapie produkcji, mające na celu troskę o zdrowie konsumentów.Pojemniki na mięso przeznaczone do użytku przemysłowego powinny też posiadać budowę umożliwiającą bezpieczne pionowe składowanie, a także wygodne przenoszenie dzięki uchwytom bocznym. Wiele produktów tego typu posiada również otwory do odprowadzania nadmiaru wody.

Trwałość pojemników na mięso

Pojemniki masarskie od najlepszych producentów, wykonywane są z niezwykle trwałych materiałów. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także wysoką temperaturę, z jaką mają do czynienia w procesie wyparzania. Dzięki temu pojemniki te mogą służyć nawet przez kilka lat, bez pogorszenia swoich właściwości. Jednak w przypadku uszkodzeń mechanicznych, warto uszkodzone egzemplarze odsunąć od kontaktu z surowym, nieopakowanym mięsem. Szczeliny i pęknięcia mogą bowiem stać się siedliskiem trudnych do usunięcia bakterii gnilnych. W zależności od stopnia uszkodzenia, pojemnik taki nadal może jednak służyć do transportu i przechowywania bezpiecznie opakowanych wyrobów gotowych. W ostateczności, pojemniki na mięso po całkowitym ich zużyciu, powinny zostać poddane recyklingowi.

Gdzie można kupić pojemniki masarskie?

Plastikowe pojemniki na mięso i wędliny oferuje wielu producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Warto jednak zaopatrywać się u tych, którzy w najwyższym stopniu dbają o jakość swoich wyrobów i posiadają na nie odpowiednie certyfikaty. Niewielkie różnice w cenie, rekompensuje trwałość pojemników i ich funkcjonalność.