Elektryczne gadżety, które warto mieć w kuchni

Wykonywanie obowiązków związanych z przygotowaniem potraw czy napojów warto sobie ułatwiać. Elektryczne akcesoria kuchenne to nieoceniona pomoc w wielu sytuacjach. Jakie gadżety warto mieć w domu?

Elektryczna ostrzałka do noży

Podczas krojenia w kuchni produktów spożywczych, takich jak np. mięso czy twarde warzywa, nie ma nic gorszego niż stępiony nóż. Praca jest wówczas znacznie trudniejsza, a czasem staje się wręcz niemożliwa. Z kolei próba naostrzenia noża klasyczną, ręczną ostrzałką bywa pracochłonne, trwa długi czas, wymaga dużej siły, a na dodatek ostateczny efekt i tak bywa marny.

W takim wypadku najlepiej zainwestować w doskonały, bardzo praktyczny i niedrogi gadżet, jakim bez wątpienia jest elektryczna ostrzałka do noży. Jej stosowanie nie wymaga czasu, trudu ani żadnego wysiłku. Wystarczy umieścić ostrze noża w odpowiednim miejscu urządzenia, wcisnąć włącznik, chwilę przytrzymać i po kilku sekundach zakończyć pracę, wyłączając sprzęt. Precyzyjnie ostry nóż będzie gotowy do pracy.

Elektryczna tarka do warzyw

Częstym elementem przygotowywania wielu posiłków, zwłaszcza surówek czy sałatek, jest tarcie warzyw. Proste, małe tarki ręczne posiada w domu każdy, ale ich używanie to spory trud, szczególnie wtedy, gdy trzeba poszatkować dużą ilość marchwi, jabłek czy ziemniaków.

Stabilna, wielofunkcyjna tarka zasilana prądem to sprzęt, który w kilka sekund pokroi i posieka różnorodne warzywa i owoce. Urządzenie ma najczęściej wymienne końcówki o rozmaitym zastosowaniu, różnej grubości oczkach itp. Podobnie jak elektryczną ostrzałkę do noży, tarkę do warzyw można kupić w wielu sklepach AGD.

Elektryczny spieniacz do mleka

Osoby codziennie pijące ciepłą kawę często dolewają do niej mleko prosto z kartonu. Miłośnicy tego napoju wiedzą jednak, że nie ma nic lepszego, niż kawa z pyszną, mleczną pianką. W takim wypadku produktem niezbędnym staje się elektryczny spieniacz do mleka.

Urządzenie posiada wiele zalet i bez wątpienia powinno znaleźć się w kuchni każdego wielbiciela kawy. Mleko w ciągu minuty jest idealnie ubite, powstała pianka niezwykle delikatna i smaczna, a sam sprzęt bardzo łatwy w użytkowaniu. Mycie i przechowywanie elektronicznego spieniacza również nie powinno stanowić problemu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.