Drinki bezalkoholowe – ze sklepu bezpośrednio na imprezę

Producenci drinków i napojów alkoholowych coraz częściej dostrzegają potrzebę stworzenia bezalkoholowej wersji popularnych drinków. Oczywiście konsumenci mogliby znaleźć odpowiednie przepisy sami, jednak istnieje zdecydowanie łatwiejsze rozwiązanie: drinki bezalkoholowe prosto ze sklepu. Warto się bliżej przyjrzeć, co na sklepowych półkach można znaleźć.

Gotowe drinki bez alkoholu

Większość gotowych drinków, zarówno tych, które są oparte na alkoholu, jak i drinków bezalkoholowych, dostępna jest w poręcznych opakowaniach. Takie drinki mają pojemność od 200 ml do około 350 ml, przy czym producenci zalecają, aby przed ich podaniem całość schłodzić oraz serwować jak tradycyjne drinki. Najczęściej drinki bezalkoholowe podaje się w wysokich szklankach wypełnionych lodem, ozdabiając całość plasterkami cytryny czy listkami mięty.

Gotowe drinki bez alkoholu najszybciej można znaleźć… w dziale z alkoholem. To właśnie tam pojawiają się różne rodzaje alkoholi oraz gotowych drinków, w tym również napoje bez alkoholu. W odróżnieniu od drinków na bazie alkoholu, drinki bez alkoholu dostępne są w opakowaniach plastikowych lub w specjalnych puszkach ze wzmocnionego papieru. Nieprzezroczyste opakowanie chroni zawartość przed działaniem światła.

Kto powinien się zdecydować na gotowe drinki bez alkoholu

Dostępność drinków bezalkoholowych sprawia, że coraz częściej można je spotkać na różnego rodzaju imprezach typu domówki, ale także w klubach. Osoby z problemami z układem krążenia czy kobiety w ciąży nie mogą sięgać po napoje zawierające alkohol, dlatego to właśnie do nich kierowana jest oferta gotowych drinków.

Po gotowe drinki sięgają również osoby poszukujące ciekawych smaków. Bezalkoholowe mojito czy pina colada mogą być równie smaczne jak ich alkoholowe odpowiedniki, przy czym dopiero po kilku łykach gotowego produktu można się zorientować, że nie zawiera on alkoholu. Drinki bezalkoholowe mogą również uświetnić imprezę nastolatków, którzy na drinki na bazie alkoholu mają jeszcze kilka lat.

Drinki na półce

Mimo dość dużej liczby drinków, które powstają na bazie alkoholu, nie można powiedzieć, aby na sklepowych półkach były obecne absolutnie wszystkie drinki. Najczęściej w sklepach dostępne są różne wersje mojito czy pina colady.

Część drinków, oprócz smakowego nawiązania do drinków z alkoholem, oferuje również dodatkowe doznania. Owocowe koktajle, które najczęściej stanowią bazę do powstania drinku bez alkoholu, to również źródło witamin oraz naturalny środek energetyzujący.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com