Czerwony barszcz z koncentratu z pierogami – sposób na szybką pyszną zupę

Tradycyjne smaki zawsze będą na czasie, jednak bardzo często skazanym się na dania szybkie, które znane są z tego, że daleko im do potraw tradycyjnych. Dotyczy to zwłaszcza zup, jednak istnieje pewien wyjątek, a jest nim barszcz czerwony. Dobry koncentrat barszczu czerwonego jest bazą zupy, która dorówna swojemu czasochłonnemu odpowiednikowi.

Dobry koncentrat czerwonego barszczu – sukces niemal gwarantowany

Aby przygotować dobrą zupę, koncentrat czerwonego barszczu powinien być wysokiej jakości. Przede wszystkim musi on charakteryzować się wysoką koncentracją soku z buraków, co zapewni naturalny i silnie kwaskowy smak.

Jeżeli informacji o poziomie koncentracji nie ma na etykiecie, wystarczy rzucić okiem na barwę oraz poziom klarowności – dobry koncentrat czerwonego barszczu będzie miał barwę mocno rubinową oraz będzie klarowny, podczas gdy gorsze produkty będą jasnoczerwone i mętne.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, aby w koncentracie czerwonego barszczu nie znajdowały się niepotrzebne substancje i by nie był on dodatkowo dokwaszony.

Kostki mięsne i warzywne nie takie straszne

Przygotowując barszcz czerwony z koncentratu, ma się do wyboru dwie opcje, z czego jedna jest bardziej czasochłonna, a jest nią przygotowanie wywaru na mięsie lub warzywach.

W przypadku braku czasu i chęci można jednak wybrać rozwiązanie, jakim są kostki mięsne lub warzywne. Dziś bardzo łatwo dostać kostki ekologiczne, które zawierają jedynie naturalne składniki. Kiedyś demonizowane kostki dziś bardzo często są bezpieczne dla zdrowia. Wywar można wzbogacić także suszoną włoszczyzną.

Jako że wiele kostek pozbawionych jest przypraw – może poza solą – warto dodać do barszczu liście laurowe, ziele angielskie, a także lubczyk czy goździki wedle uznania.

Pierogi – równie ważne, jak sam barszcz

Przygotowanie pierogów jest bardzo czasochłonne, jednak na szczęście dziś można dostać takie, które niczym nie będą różnić się od pierogów domowych. Zupa z dobrego koncentratu czerwonego barszczu powinna zawierać też pierogi najlepszej jakości a te najlepiej kupować w sklepach osiedlowych, które posiadają produkty garmażeryjne mniejszych dostawców, często działających jedynie na ściśle określonym terenie. Takie pierogi są najczęściej o wiele lepsze od tych dostępnych w skali ogólnokrajowej.

Koncentrat czerwonego barszczu to baza pod błyskawiczną zupę, która zachwycić może głębią smaku, jeżeli tylko odpowiednio dobierze się wszystkie składniki. Taki barszcz jest dowodem na to, że szybki obiad może być nie tylko smaczny, ale i zdrowy.