Jakie produkty jeść na na diecie?

W trakcie diety warto postawić na zmianę nawyków żywieniowych, która pozwoli na obniżenie masy ciała i utrzymywanie wagi. Szukając informacji, co jeść aby schudnąć, należy zwrócić uwagę na kilka grup produktów.

Nasiona roślin i orzechy

Jest to świetna alternatywa dla słonych przekąsek, a nasiona roślin strączkowych są źródłem białka. Również zawierają dużo błonnika, przez co korzystnie pływają na metabolizm i układ trawienia.Nasiona i orzechy mają wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają pracę serca i układu krwionośnego. Zwiększenie ich udziałów w diecie sprzyja ograniczeniu spożywania mięsa i podjadania.

Ryby

Osoby, które zastanawiają się, Co jeść aby schudnąć, powinny włączyć do swojej diety ryby. Dietetycy zalecają, aby jeść je trzy razy w tygodniu. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie Omega-3. Dodatkowo są one źródłem witamin A, D, E, które są rozpuszczalne wyłącznie w tłuszczach. Dieta bogata w ryby obniża szansę na wystąpienie nowotworu, poprawia pamięć oraz przyspiesza metabolizm.

Warzywa

Warzywa są podstawową zdrowej diety. Powinny być dodatkiem do każdego posiłku, a dietetycy zalecają jedzenie minimum 400 g warzyw i owoców dziennie. Jedząc 5 posiłków w ciągu dnia, jest niewielka ilość, którą z łatwością można dołączyć do dania. Warzywa zawierają wiele cennych składników odżywczych. Dostarczają szereg witamin oraz mikroskładników. Są źródłem magnezu, selenu, żelaza oraz błonnika. Jedzone na surowo sprawiają, że posiłki mają większą objętość, dzięki są bardziej sycące.