Polskie krówki

Dobre przygotowanie kampanii reklamowej polega przede wszystkim na rozpoznaniu grupy docelowej klientów. Ich wieku, preferencji, zainteresowań. Dla dzieci atrakcyjne będą balony lub słodycze, dla nastolatków gadżety elektroniczne (pendrivy, słuchawki) , dla dorosłych zaś te o praktycznym zastosowaniu (długopisy, zapalniczki, kubki).
Jednak nie zawsze możliwe jest dostosowanie gadżetu do grupy docelowej. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się upominek o charakterze uniwersalnym.

Międzynarodowa kariera polskiej krówki

Polska krówka zawdzięcza swoje istnienie Feliksowi Pomorskiemu, który rozpoczął jej produkcję w 1921 r. Opracował recepturę i to on umieścił wizerunek krowy na opakowaniu. Jednak prawdziwą karierę krówka mleczna zawdzięcza jego synowi, Leszkowi Pomorskiemu. Żaden z nich jednak nie zastrzegł nazwy i obecnie krówkę produkuje w Polsce kilkadziesiąt zakładów.

Uniwersalne krówki firmowe

Krówka jest bardzo dobrym gadżetem do wykorzystania w reklamie. Chętnie sięgną po nią nie tylko dzieci i nastolatki, ale także dorośli, którzy w ten sposób powracają do smaków dzieciństwa.

Prostokątny kształt krówki firmowej umożliwia umieszczenie na opakowaniu wielu elementów, przede wszystkim znajdzie się miejsce na logo, adres strony www oraz hasło reklamowe. Firmy produkujące krówki reklamowe najczęściej oferują za dodatkową opłatą wykonanie projektu graficznego.

Krówka reklamowa ma przysporzyć firmie klientów, dlatego musi być bardzo dobrej jakości. Tradycyjne krówki produkowane są ręcznie z surowców najlepszej jakości, ich proporcje także muszą być dokładnie przestrzegane.

Najlepsza tradycyjna krówka powinna:
• mieć ciemno brązowy kolor,
• chrupiący wierzch,
• ciągnącą się „łezkę” w środku.

W oparciu o taką krówkę reklamową warto budować wizerunek własnej firmy. Krówki reklamowe cennik mogą mieć różny. Wpływ na to ma jakość cukierków, koszt projektu graficznego (jednorazowy) oraz wielkość zamówienia. Im jest ono większe, tym cena za kilogram mniejsza (ok. 60 szt.).

Krówki okolicznościowe

Coraz częściej krówki mleczne wykorzystywane są przy różnych okazjach jako podziękowanie dla gości za przybycie na uroczystość rodzinną. Oczywiście krówki okolicznościowe różnią się opakowaniem od krówek reklamowych. Przede wszystkim nadruki na papierkach nawiązują do ważnego wydarzenia (data, imiona) oraz pakowane są po kilka sztuk w eleganckie pudełeczka.