Jakie zalety ma kuchnia indukcyjna wolnostojąca?

Kuchnie indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich zalety. Przede wszystkim dzięki nim gotowanie znacznie się skraca. Ponadto dają ogromną oszczędność energii. Wiele osób zamiast tradycyjnej płyty decyduje się na kuchnię indukcyjną wolnostojącą. Jakie są jej zalety?

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca- możliwość dowolnej aranżacji

Ogromnym walorem takiego rozwiązania jest fakt, że taka kuchnia może być ustawiona w różnych miejscach. Nie ma przy tym znaczenia aranżacja mebli kuchennych. Przy jej wymianie nie ma potrzeby wymiany blatu, a taka konieczność często zachodzi, kiedy mamy do czynienia z płytą do zabudowy.

Kuchnia wolnostojąca to dobry wybór dla osób, które często się przeprowadzają lub mieszkają w lokum wynajmowanych, ponieważ nie ma potrzeby wykonywać trwałej zabudowy.

Kuchnia z piekarnikiem

Kuchnia indukcyjna wolnostojąca jest wyposażona również w piekarnik co jest bardzo wygodne, ponieważ znajduje się on bezpośrednio pod płytą grzewczą, jak w tradycyjnych kuchenkach. Dzięki temu oszczędza się miejsce, zwłaszcza w małej kuchni, ponieważ nie ma potrzeby by przewidywać przestrzeń zarówno na piekarnik jak i na płytę.

Piekarnik w kuchni indukcyjnej wolnostojącej jest zazwyczaj elektryczny. Niestety nie ma możliwości, by mógł on zostać nagrzany za pomocą indukcji. Zanim zdecydujemy się na taki zakup warto zwrócić uwagę na przykład na pojemność piekarnika, która ma ogromne znaczenie podczas codziennego użytkowania. Sporą rolę odgrywa również klasa energetyczne, ponieważ dzięki tej wysokiej oszczędza się prąd, zwłaszcza jeżeli kuchnia jest używana często.

Jak utrzymać w czystości kuchnię indukcyjną?

Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku kuchni gazowych. Nie trzeba zdejmować palników czy rusztów. Wystarczy po gotowaniu, jeżeli nie ma silnych zabrudzeń przetrzeć ją wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha.

W przypadku większych zabrudzeń albo zacieków od wody stosuje się specjalny płyn przeznaczony do tego typu sprzętu. Można dzięki nim usunąć także przypalenia. Przyda się także skrobak do kuchni indukcyjnych w przypadku przypaleń, które nie chcą schodzić.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na Lofra.pl