Skrzynki na owoce

Skrzynki na owoce spotykane są najczęściej w handlu detalicznym albo sadownictwie. Jest to specjalny rodzaj skrzynek, który wyróżnia się wykonaniem i wykorzystanym materiałem. Nic więc dziwnego, że od lat ma oddanych użytkowników.

Sadownictwo

Przemysł rolniczy w Polsce rządzi się specyficznymi prawami. Umiarkowany klimat sprawia, że zbiory możliwe są raz do roku, a cały proces dosyć długotrwały. Ważne więc jest, żeby ostatni etap tego procesu nie przekreślał miesięcy starań, pracy i wyrzeczeń. A tak się może stać, gdy wybierzemy niesprawdzone skrzynki na owoce. Wbrew pozorom bardzo ważne jest jak i gdzie przechowujemy nasze zbiory. Przede wszystkim musimy wybrać skrzynki, których powierzchnia jest perforowana, co daje nam gwarancję przepuszczalności powietrza. Zapobiega to osadzaniu się wilgoci na owocach, co przyczynia się bezpośrednio do ich szybszego gnicia.

Skrzynki po owocach

Skrzynki na owoce mogą nam służyć nie tylko podczas zbiorów i w czasie późniejszego transportu, ale także po sezonie. Jak wiadomo, w przedsiębiorstwie znajdziemy mnóstwo rzeczy, które wymagają przechowywania. W tym celu możemy użyć skrzynek po owocach. Ich dodatkową zaletą jest bez wątpienia możliwość składowania jednej skrzynki na drugiej, co pozwala zaoszczędzić powierzchnię magazynową. W przedsiębiorstwach optymalizacja kosztów jest bardzo ważna, więc jest to istotny czynnik.

Transport owoców

Transport to jeden z ostatnich etapów i służy przekazaniu towarów do sklepów detalicznych. Należy to zrobić w miarę sprawnie, czyli szybko i z jak najmniejszym ryzykiem uszkodzenia przewożonych towarów, w tym przypadku owoców. Wiąże się to z wyborem odpowiednich skrzynek na owoce. Najważniejsze, żeby ich kształt pozwalał na łatwe przenoszenie z miejsca w miejsce, a także łatwe układanie. Pozwoli to ograniczyć liczbę kursów, co zminimalizuje koszt transportu. Z kolei puste skrzynki po owocach są bardzo lekkie i nie obciążają nadwozia, co ma również spore przełożenie na koszt transportu.

Wybór odpowiednich skrzynek bądź pojemników dla naszej firmy ma niebagatelne znaczenie w przypadku planowania transportu i magazynowania produktów. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na ich zakup i mieć pewność, że dokonany wybór jest dobry. Pozwoli to ustrzec się problemów w przyszłości i skupić na produkcji.