Wyposażenie baru od podstaw

Otworzenie własnego baru jest sporym przedsięwzięciem. Na początku należy znaleźć odpowiednie miejsce w dość popularnej lokalizacji. Lokal położony na uboczu może być tani, jednak niekoniecznie przyciągnie odpowiednio dużą liczbę klientów. Ważne, by zdawać sobie sprawę z tego, że wyposażenie baru nie jest kwestią, jaką można bagatelizować. Dzięki kupnie odpowiednich elementów wystroju można stworzyć niebagatelne miejsce z duszą.

Jak zaoszczędzić przy okrojonym budżecie?

Sprawę trzeba postawić jasno już na początku – bardzo mała liczba osób marzących o własnym barze dysponuje nieograniczonymi środkami finansowymi. Najważniejsze więc jest szukanie oszczędności, gdzie tylko się da. Nie może się to jednak odbywać kosztem wygody czy komfortu klienta – on bowiem zawsze to wyczuje.

Podstawą wyposażenia baru jest lada i hokery barowe, które znajdują się w jego centrum. Ich wykonanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, która zadba o to, by te elementy były nie tylko eleganckie i ładne, ale i wytrzymałe. W końcu trzeba się nastawić na ich intensywną eksploatację w nadchodzących kilku latach. Hokery barowe mogą być wykonane ze skóry, drewna czy metalu – ich wygląd zależny jest głównie od stylu, w jakim urządzona jest reszta lokalu.

Współpraca z markami

Sporo można zaoszczędzić, jeśli zdecyduje się na współpracę z dostawcami znanych marek. Producenci piwa nie tylko dostarczą do lokalu złoty trunek, ale również mogą zapewnić właścicielowi nalewaki, szklanki czy też chłodziarki do napojów. Oczywiście, wszystko to pod warunkiem obopólnych korzyści. Z pewnością jednak warto – suma, którą można zaoszczędzić w ten sposób, często bywa trzycyfrowa.

W ten sam sposób można porozumieć się z producentami napojów czy kawy. Ci pierwsi mogą dostarczyć lodówki do napojów i szklanki, ci drudzy z kolei – wydzierżawić profesjonalny ekspres i zapewnić filiżanki do serwowania kawy.

Jeśli bar ma być wyposażony również w ogródek piwny, warto porozmawiać z przedstawicielami marek piwa o dostarczeniu parasoli, ławek i stołów – tu również oszczędności mogą być spore.

Podsumowując, urządzenie własnego baru nigdy nie jest łatwym zadaniem. Warto wiedzieć, że wszystkie zakupione elementy, nawet te najdrobniejsze, mają wpływ na to, jak klient postrzega lokal. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu można sprawić, by zechciał nie tylko go odwiedzić, ale również do niego wracać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmą Demi Co.