Czym wyróżniają się wysokiej jakości spieniacze do mleka?

Oryginalne spieniacze do mleka są bardzo prostym urządzeniami, ale nie oznacza to wcale, że wybranie porządnego sprzętu jest prostym zadaniem. Oferta na półkach sklepowych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też przy zakupach należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać porządny spieniacz do mleka należy zwrócić szczególną uwagę na jego podstawę. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że ogromną rolę odgrywa długość przewodu. Najbardziej komfortowa w użyciu jest obrotowa podstawa 360 stopni. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu dzbanek z mlekiem zawsze pasować będzie do podstawy.

Podczas spieniania mleka przydać może się również praktyczna pokrywka. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można uchronić blat przed przypadkowymi rozbryzgującymi się kroplami mleka. Uniwersalne pokrywka jest dobrym wyborem dla tych osób, które chcą w kuchni utrzymać porządek. Aby przelewanie mleka było wygodne warto postawić na modele z wyprofilowanym dziobem.

Czym wyróżnia się najlepszy spieniacz elektryczny?

Wysokiej klasy spieniacze elektryczne do mleka koniecznie muszą posiadać nieprzywierającą powłokę. Bez specjalnej powłoki niestety mleko będzie często się przypalać. Ogromną rolę odgrywa temperatura podgrzewania. Jak powszechnie wiadomo mleka nie można zagotować, dlatego też dobry spieniacz powinien posiadać maksymalną temperaturę na poziomie około 65 stopni Celsjusza.

Zwykłe spieniacze doskonale nadają się do spieniania jedynie tłustego mleka (3,2%). Osoby, które chcą spienić mleko odtłuszczone powinny postawić na wysokiej jakości sprzęt. Oryginalny spieniacz od renomowanego producenta poradzi sobie nawet z mlekiem kozim, sojowym i migdałowym.

Ile kosztuje dobry spieniacz?

Cena spieniaczy do mleka zależy oczywiście od ich rodzaju i od renomy producenta. Najprostsze są oczywiście spieniacze do mleka na baterie, które można kupić już za kilkanaście złotych. Nieco droższym wydatkiem są spieniacze tłokowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Najdroższym rozwiązaniem dostępnym na rynku są z kolei spieniacze do mleka z dodatkowym podgrzewaczem. Wysokiej klasy sprzęt można kupić od 150 do 300 zł. Markowy spieniacz może okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent.

Spieniacze do mlekadostępne są w ofercieGastrosilesia.pl.