Dodatkowe funkcje które powinien posiadać dobry mikser planetarny?

Nowoczesne miksery planetarne coraz częściej wyposażone są w dodatkowe funkcje, które znacząco zwiększają funkcjonalność danego sprzętu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które rozwiązania mogą okazać się naprawdę bardzo przydatne podczas gotowania.

Tarcie i cięcie w kostkę

Najlepsze miksery planetarne bardzo często oferują nie tylko tarcie i cięcie w kostkę, ale również krojenie na plasterki. Aby móc skorzystać z takich rozwiązań, warto postawić na oryginalny sprzęt od renomowanego producenta.

Funkcjonalne miksery coraz częściej wyposażone są w specjalne przystawki-malaksery, które mają szerokie zastosowanie. W specjalnym pojemniku z ostrzem i zestawem tarcz, można nie tylko zetrzeć ziemniaki na placki, ale również dokładnie pokroić warzywa w plasterki. Warto inwestować w urządzenia, które ostrza mają wykonane ze stali nierdzewnej.

Mielenie mięsa

Dobry mikser planetarny może być wykorzystany także do kompleksowego mielenia mięsa. Urządzenia tego typu są również najlepszą alternatywą dla popularnych maszynek do makaronu. Po zamocowaniu specjalnej przystawki, można w wygodny sposób mielić mięso, ryby i wiele innych produktów na farsz.

Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że do wielu urządzeń można dokupić akcesoria do wałkowania ciasta i wykrajania makaronu. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się pysznym i zdrowym, domowym makaronem.

Jakie dodatkowe funkcje mogą się przydać?

Na rynku jest coraz więcej urządzeń, które mogą zastąpić profesjonalną wyciskarkę do cytrusów albo tradycyjną sokowirówkę. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma potrzeby inwestowania w kilka różnych urządzeń, aby móc skorzystać z różnych funkcjonalności.

Nowością na rynku są zaawansowane urządzenia z gotowaniem indukcyjnym albo gotowaniem na parze. W gotowanym mikserze planetarnym można podgrzewać, mieszać i ubijać różnorodne potrawy.

Producenci cały czas chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje urządzenia. Warto na bieżąco śledzić wszelkie nowinki, dzięki czemu będzie można wybrać naprawdę uniwersalny sprzęt, który znacząco ułatwi gotowanie i przyśpieszy przygotowywanie ulubionych potraw.

Miksery planetarne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.