Frytownice gastronomiczne – gazowe czy elektryczne?

Frytki to jedno z najpopularniejszych dań, jakie serwowane są we wszelkiego rodzaju gastronomicznych lokalach. Nic więc dziwnego, że inwestycje w profesjonalne i wysokiej klasy sprzęty, takie jak frytownice gastronomiczne są bardzo opłacalne. Sekretem doskonałych frytek są nie tylko ziemniaki, ale również ich odpowiedni sposób smażenia.

Frytownice gastronomiczne do barów szybkiej obsługi

Każdy, komu zależy na osiągnięciu sukcesu w prowadzeniu własnej działalności gastronomicznej, w szczególności zadbać powinien o wysoką jakość świadczonych usług. A to praktycznie jest niemożliwe bez wykorzystania wysokiej klasy sprzętu gastronomicznego, spełniającego najwyższe jak na współczesne wymagania standardy. Na rynku znaleźć można szeroki wybór zarówno frytkownic napędzanych energią elektryczną, jak i gazową, a także specjale frytkownice rybne i piekarnicze. Najlepsze urządzenia, takie jak frytkownice, wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, która gwarantuje wysoką trwałość urządzenia, jak i niezawodność działania. Poza komfortem korzystania z urządzenia, niezwykle istotne jest również bezpieczeństwo pracy. Dlatego warto w obiektach gastronomicznych wybierać tylko te frytkownice, które wyposażone zostały w termostat, możliwość regulowania temperatury frytury oraz specjalne osłonki, zabezpieczające przed poparzeniem olejem.

Podział frytownic

Frytownice gastronomiczne podzielić można przede wszystkim na:
-frytkownice wolnostojące, przeznaczane do umieszczania na stołach bądź blatach, które choć ciężkie, mogą być przemieszczane w dowolne miejsca;
-frytkownice do zabudowy to urządzenia, które na stale wmontowane są w blat, co w praktyce oznacza, że nie mogą być przemieszczenie w inne miejsca. Tego rodzaju urządzenia często tworzą serie z modułowymi płytami grzewczymi również przeznaczonymi do zabudowy.

Frytownice przeznaczone do użytku w lokalach gastronomicznych charakteryzują się nieco innymi parametrami niż te, które dedykowane są do wykorzystywania w domowych warunkach. Te stosowane w lokalach gastronomicznych przede wszystkim:
-mają znacznie większą pojemność misy,
-moc takich urządzeń jest zdecydowanie większa niż tych stosowanych w domowych warunkach,
-pojemność koszyka w gastronomicznej frytkownicy może być nawet trzykrotnie większa, niż w przypadku domowego urządzenia tego typu.