Kotły warzelne przechylne dla gastronomii

W lokalach gastronomicznych wykorzystuje się różnego rodzaju profesjonalny sprzęt przeznaczony do przygotowywania posiłków. Wśród nich znajdują się także kotły warzelne przechylne. Co warto o nich wiedzieć?

Gotowanie w gastronomii różni się od przygotowywania posiłków w domu. Przede wszystkim mamy wówczas do czynienia ze znacznie większymi porcjami, które przeznaczone są dla wielu osób. To wymaga także zastosowania specjalnego sprzętu gastronomicznego.

Wśród wyposażenia lokali gastronomicznych przygotowujących posiłki dla wielu osób, znajdują się także kotły warzelne przechylne. Co warto wiedzieć na temat tego typu sprzętu? Zapraszamy do sprawdzenia najważniejszych informacji na jego temat!

Czym są kotły warzelne przechylne?

Kocioł warzelny to rodzaj kotła, który przeznaczony jest do użycia w lokalach gastronomicznych. Najczęściej takie kotły wykonuje się ze stali nierdzewnej i mogą one posiadać pojemność o 30 litrów do nawet 300 litrów.

Tego rodzaju kotły to urządzenia wolnostojące, dlatego też mogą być one używane w zakładzie gastronomicznym, ale również poza nim, na przykład podczas wydarzeń plenerowych.

Kotły warzelne mogą być zasilane różnego rodzaju mediami w zależności od ich dostępności.

W zależności od rodzaju zasilania kotły warzelne można podzielić na:
• elektryczne
• gazowe
• parowe

Najczęściej kotły tego typu wyposażone są w system grzania pośredniego, co oznacza, że nie przypalają one znajdujących się wewnątrz dań. Podwójny płaszczy ze stali pozwala wówczas na ogrzanie potraw do odpowiedniej temperatury w krótkim czasie.

Kotły mogą posiadać także elektroniczną regulację temperatury oraz kontroli poziomu wody oraz systemy zapobiegające przegrzaniu i uszkodzeniu ich elementów.

Kotły warzelne przechylne – łatwa obsługa dzięki funkcji przechyłu

Jednym z typów kotłów warzelnych, które można znaleźć obecnie w sprzedaży, są kotły warzelne przechylne. W tym przypadku mamy do czynienia ze sprzętem, który posiada funkcję przechylania kotła, czyli umożliwia łatwe przeniesienie potrawy do innego naczynia.

Kotły przechylne można zakupić w wielu wariantach do wyboru – jako modele elektryczne, gazowe lub też parowe. Producenci oferują kotły pojedyncze, a także kotły wyposażone w dwa i w trzy pojemniki, dlatego też jeden kocioł warzelny przechylny może przygotowywać wtedy dwa lub trzy różne rodzaje potraw.

Kotły warzelne przechylne dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl