Restauracja na kółkach. Jak wyposażyć food trucka?

Jeszcze do niedawna jedzenie na ulicy nie cieszyło się zbyt dużą popularnością. Kojarzyło się ono głównie z niezdrowym, śmieciowym jedzeniem, po które sięgamy w czasie krótkiej przerwy w pracy czy na uczelni. Zła passa ulicznego jedzenia została w ostatnim czasie odczarowana dzięki popularyzacji mobilnych restauracji z pysznym jedzeniem.

Jak otworzyć własnego food trucka?

Otworzenie własnej, mobilnej restauracji to świetna alternatywa dla osób, które marzą o własnym punkcie gastronomicznym. Zdecydowaną zaletą prowadzenia food trucka jest brak opłat za czynsz, który w przypadku restauracji stacjonarnych stanowi spory wydatek.

Oczywiście sama organizacja food trucka może na początku wydawać się nieco problematyczna. Wyposażenie gastronomii mobilnej jest nie lada wyzwaniem. Restauracja na kółkach pomieścić musi wiele sprzętów i narzędzi kuchennych w bardzo ograniczonej przestrzeni.

Jak wyposażyć food trucka?

Podstawowym elementem food trucka jest oczywiście odpowiedni samochód. Jest to z pewnością najdroższy element inwestycji, który pochłonie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sporym kosztem jest także wyposażenie gastronomii mobilnej, choć zdarzają się okazje do zakupu już wyposażonej furgonetki.

Wyposażenie gastronomii na kółkach zawiera przede wszystkim agregat prądotwórczy, a także urządzenia takie jak lodówka, zamrażarka, kuchenka gazowa czy oczywiście witryna ekspozycyjna. Oprócz tego konieczny jest zakup wszelkiego rodzaju kuchennych akcesoriów takich jak garnki, patelnie czy sztućce.

Czy warto prowadzić restaurację na kółkach?

Jeszcze do niedawna jedzenie z tak zwanej budki raczej nie kojarzyło się dobrze. Zwykle sprzedawano w nich wątpliwej jakości fast food, który był czasami jedyną opcją na szybki lunch. Niemniej jednak w ostatnich czasach food trucki zyskują coraz większą popularność.

W ostatnich czasach food trucki okazują się świetnym rozwiązaniem dla osób, które kochają gotować, a jednocześnie cenią sobie niezależność i nowoczesne rozwiązania. Jeśli więc decydujemy się na otwarcie tego typu restauracji, mamy dobry biznesplan, odpowiednie podejście do ludzi i co najważniejsze, potrafimy pysznie i zdrowo gotować, z pewnością możemy liczyć na sukces.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.