Z jakiego materiału wybrać pudełko na ciasto?

Choć w cukierni każdy skupia się przede wszystkim na tym, aby wybrać najsmaczniejszy tort, babeczki czy też ciasto, to jednak nie można zapominać także o tym, że po zakupie trzeba jeszcze jakoś dany wypiek dostarczyć do domu. Z tego też powodu tak ważne jest to, jakie się wybierze do tego zadania opakowanie cukiernicze. A pod tym względem nie ma nic ważniejszego niż to, z jakiego jest ono wykonane materiału.

Plastikowe pudełka na ciasta

Zdecydowanie najpopularniejsze, czyli najczęściej wybierane opakowania cukiernicze to te, które zrobione są z plastiku. Ich duża popularność wynika przede wszystkim z bardzo niskiej ceny, dzięki czemu ich zakup nie podnosi w znaczący sposób ceny zakupu ciasta.Niestety pudełka na ciasto z tego tworzywa nie są zbyt odporne na uszkodzenia. Plastik jest bardzo cienki i kruchy, więc nietrudno jest o to, aby przenosząc w nim ciasto, doszło do jego uszkodzenia. Co więcej, plastik jest również bardzo szczelny i nie zapewnia dobrego dostępu powietrza do ciasta. W efekcie tego może się ono zepsuć jeszcze w trakcie dostarczania go do domu.

Papierowe pudełka na ciasta

Wybierając w cukierni pudełka na ciasto, można oprócz modelu plastikowego kupić również wersję kartonową. Co prawda jest ona nieco droższa, lecz posiada również naprawdę warte uwagi zalety. Jakie konkretnie?

Opakowanie cukiernicze, które wykonane jest z kartonu, charakteryzuje się niezwykłą wręcz trwałością i odpornością na uszkodzenia. Jest to tworzywo mocne, sztywne i odporne na uderzenia. Z tego też powodu przenoszone w nim ciasto jest całkowicie bezpieczne i nawet jeśli zdarzy się nam przez nieuwagę upuszczenie go, z zawartością nie powinno się nic złego stać. Co więcej, takiego rodzaju pudełko na ciasto nie jest w pełni szczelne, lecz przepuszcza powietrze. Papier nie jest tak szczelny jak plastik, więc ciasto cały czas ma dostęp do powietrza, co zapobiega ryzyku, że zepsuje się ono podczas transportu.Na koniec warto jeszcze zauważyć to, że opakowania cukiernicze, które wykonane są z kartonu, są ekologiczne. Wybierając model plastikowy, naraża się środowisko na dalszą dewastację, podczas gdy model kartonowy może być przetworzony i dzięki temu jest całkowicie neutralny dla środowiska. Warto o tym pomyśleć, gdy wybiera się opakowanie na ciasto.