Zalety opakowań jednorazowych

Ze względu na swoje zalety pojemniki jednorazowe na stałe weszły do codziennego użycia. Korzystają z nich przede wszystkim producenci żywności, handel, mała gastronomia. Coraz częściej korzystamy z nich także w gospodarstwie domowym.

Opakowania jednorazowe – odpowiedni poziom higieny

Jednorazowe naczynia i sztućce bardzo cenione są w małej gastronomii, gdzie nie ma miejsca na specjalistyczne urządzenia do mycia i wyparzania naczyń. Zastosowanie talerzy, tacek, kubków i sztućców znacząco skraca także czas obsługi klientów.

Jednak najważniejszą ich zaletą jest spełnienie wymogów higienicznych tanim kosztem. Naczynia jednorazowe zapewniają bezpieczeństwo klientów.

Hurtownia opakowań jednorazowych – wygoda zakupów

Jedni mówią, że czas to pieniądz, inni twierdzą, że ciągle im go brakuje. Rozwiązaniem tego ostatniego problemu jest hurtownia opakowań.

Najlepiej jest wybrać taką, która dysponuje szerokim asortymentem. Dzięki temu będzie można zamówić w niej nie tylko opakowania i naczynia jednorazowe, ale także potrzebne środki higieniczne, jak płyny do utrzymania czystości, ręczniki papierowe, papier toaletowy.

Bardzo istotną kwestią jest także sprawa wszystkich potrzebnych atestów, zwłaszcza w przypadku pojemników mających styczność z żywnością. Hurtownia opakowań podpisując umowę z producentem sprawdza wszystkie posiadane przez niego zezwolenia i atesty. Klient hurtowni opakowań robić już tego nie musi.

Opakowania jednorazowe – budowanie marki

Wiele firm dostrzegło potencjał marketingowy jaki mają w sobie opakowania jednorazowe. Nadruk w charakterystycznej kolorystyce, logo firmy, dane teleadresowe, chwytliwe hasła reklamowe to doskonały sposób na budowanie marki produktu lub firmy. Zapakowanie zakupów w reklamówkę z logo firmy powoduje nie tylko zadowolenie konkretnego klienta, ale zwraca uwagę także uwagę przypadkowych przechodniów.

Krok dalej idą sklepy, które pakują swoje artykuły w torebki reklamowe z papieru. Wyglądają one znacznie lepiej niż zwykłe reklamówki, ale tworzą wizerunek firmy przyjaznej środowisku. Wobec zmieniających się zachowań konsumenckich to bardzo ważny element.

Wykonanie opakowań firmowych wbrew pozorom nie jest drogie. Większość hurtowni opakowań jednorazowych oferuje taką usługę. Najczęściej pobierają jednorazową opłatę za wykonanie matrycy, często też partycypują w tych kosztach, by pozyskać nowego klienta. Później różnice w cenie opakowania z nadrukiem lub bez są groszowe.