Krzesła barowe – w jakim stylu się sprawdzają?

Krzesła barowe cieszą się rosnącą popularnością. Są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych krzeseł. Mają, więc coraz więcej zwolenników. Zachwalają oni funkcjonalność i nowoczesny design stołków barowych. W jakich aranżacjach hokery kuchenne prezentują się najlepiej?

Industrialne

Stołek barowy jest doskonałym uzupełnieniem stylu industrialnego. Nie potrzeba zbyt wiele wysiłku by wykorzystać je do imponującego projektu. Hokery kuchenne będą dobrze wyglądały przy blacie kuchennym lub barku. Warto zadbać o to, by krzesła barowe miały jak najwięcej elementów stalowych, surowych. Dzięki takiemu designowi będą świetnie wyglądały z blatem z nieopracowanego drewna lub innymi elementami charakterystycznymi dla tego stylu. Stołek barowy w stylu industrialnym może przypominać część starej maszyny. Nie musi być finezyjny. Im prostszy, tym lepszy.

Glamour

Coraz więcej wnętrz nawiązuje swoim wystrojem do Nowego Jorku lat 20 i 30. Chodzi o styl Glamour. Wszystko powinno się błyszczeć i świecić. Cekiny, koraliki i kryształki? Tak! Wszystko to znajdzie dla siebie miejsce we wnętrzach urządzonych w takim stylu. Sprawdzą się tutaj również stołki barowe. Koniecznie muszą być wysokie oraz eleganckie. Najlepsze będą takie z tapicerką ze skóry lub jej imitacji. Wszelkie kolory dozwolone. Nawet takie nieoczywiste jak złoto i srebro. W stylu glamour złota skóra nie szokuje. Jest po prostu dobrym uzupełnieniem reszty wnętrza. Krzesła barowe będą doskonale prezentowały się jako dodatek do baru wykonanego z naturalnego drewna polakierowanego na jakiś odważny kolor – czerwień, złoto, srebro, czerń czy biel.

Prowansja

Wbrew pozorom stołki barowe będą też dobrze wyglądały w stylu prowansalskim. Oczywiście, muszą być do niego dopasowane. Najlepiej, więc by były one wykonane z naturalnego drewna. Powinno ono być możliwie jasne, np. sosnowe lub bukowe. Ciekawą propozycją jest też pomalowanie mebli białą farbą, a następnie wykonanie na nich przetarć. To najtańszy i równocześnie najprostszy sposób na postarzanie mebli. Warto o nim pamiętać. Trzeba jednak zauważyć, że wiele sklepów ma w swojej ofercie hokery kuchenne, które są już wstępnie postarzone. Można też, oczywiście, kupić meble starsze i postarzałe w sposób naturalny. Efekt wizualny nie będzie taki sam w obu przypadkach. Jednak stare meble mogą okazać się droższe od nowych.