Zastosowanie kubków plastikowych w domu

Naczynia jednorazowe to bardzo dobra alternatywa dla naczyń tradycyjnych wykorzystywana przede wszystkim a lokalach gastronomicznych oraz podczas dużych imprez plenerowych. Doskonale nadają się także do wykorzystania w domu.

Domowe zastosowanie naczyń jednorazowych

Od wielu lat wiosna oznacza dla Polaków początek sezonu grillowego, który trwa do jesieni. Zorganizowanie wspólnego grillowania to niemałe wyzwanie. Trzeba odpowiednio wcześniej zamarynować karkówkę lub żeberka, przygotować kiełbaski, warzywa do grillowania oraz kilka sałatek. Oczywiście trzeba też zapewnić odpowiednią ilość napoi. Najczęściej uczestnicy plenerowego grillowania dzielą się obowiązkami, co znacznie zmniejsza nakład pracy poszczególnych osób.

Ważnym elementem wspólnego pikniku jest zapewnienie odpowiedniej ilości naczyń oraz sztućców. Te tradycyjne są zupełnie niepraktyczne, nawet wtedy, gdy grill organizowany jest w prywatnym ogrodzie, a nie nad jeziorem. Ceramiczne talerze, kubki są ciężkie i zajmują dużo miejsca, dodatkowo później trzeba je umyć. Znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem są plastikowe kubki, talerze oraz sztućce. Nawet duża ich ilość zajmuje mało miejsca, są lekkie, a po imprezie można je wyrzucić, dzięki temu zaoszczędzimy czas i wodę, a posprzątanie zajmie tylko kilka minut.

Kubki jednorazowe plastikowe to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku organizacji domowego kinder party. Mamy wtedy gwarancję, że kubek się nie rozbije i dzieci się nie pokaleczą, a bezpieczna zabawa jest zawsze najważniejsza. Dzieci bardzo lubią kubeczki plastikowe, zwłaszcza wtedy, gdy są różnokolorowe. Idealnie nadają się do serwowania napojów zimnych i ciepłych.

Czy kubki plastikowe są ekologiczne?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na wpływ poszczególnych produktów na zdrowie i na środowisko. Ze względu na ocieplenie klimatu są to zachowania jak najbardziej pożądane. Każdy indywidualnie, nawet na małą skalę, może chronić naszą planetę.

Obecnie produkowane jednorazowe kubki plastikowe są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Do ich produkcji używany jest polipropylen, który posiada certyfikat pozwalający na kontakt z żywnością. Oznacza to, że materiał nie wchodzi w reakcje chemiczne z napojami i jest bezpieczny dla zdrowia. Dobrej jakości kubki plastikowe mogą podlegać recyklingowi, co oznacza, że mogą być ponownie wykorzystane do produkcji opakowań. Warunkiem jest wrzucenie ich do plastikowego worka i żółtego pojemnika.