Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Zbilansowana dieta to podstawa dobrego samopoczucia i smukłej sylwetki. Niestety, nie każdy ma czas na gotowanie codziennie pełnowartościowych posiłków. Większość osób pracuje a po godzinach pracy pragnie tylko tego, aby odpocząć a nie spędzić kolejne godziny na pracy – tym razem w kuchni. Odpowiedzią na potrzeby takich osób jest catering dietetyczny.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering kojarzy się zazwyczaj z zamawianiem jedzenia na różnego rodzaju eventy, spotkania biznesowe czy wesela. Branża kulinarna ewoluowała jednak do tego stopnia, że obecnie zamówić można sobie obsługę cateringową, która przyjedzie codziennie do nas do domu. To właśnie dieta pudełkowa, która na Zachodzie znana była już od nastu lat, natomiast w Polsce obecnie bije rekordy popularności. Firmy oferujące tego typu usługi prześcigają się w coraz to wymyślniejszych daniach i udogodnieniach dla klienta. Tak więc w większości firm zamówić można na przykład dietę wegańską, wegetariańską, bezglutenową czy bezmleczną.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Cena za catering dietetyczny w dużej mierze uzależniona jest od tego, z usług jakiej firmy się korzysta. Biznesy działające na rynku już długo, mające pewną renomę w branży, z pewnością oferują swoje usługi nieco drożej. Dużo zależy również od tego, ile kalorii dziennie chce się spożywać. Dieta ustawiona na 1500 kcal będzie z pewnością tańsza od tej na 2500 kcal. Wynika to z mniejszej ilości dań, jakie w takiej diecie się otrzymuje. Oczywiście, cena za catering dietetyczny nie jest niska, jeśli porówna się koszty przygotowywania codziennie obiadów czy pozostałych dań samodzielnie w domu. Jednak wygoda i komfort tego rozwiązania są niezwykle istotne. Dodatkowo, sporo firm, trudniących się cateringiem dietetycznym inwestują coraz częściej w opakowania do posiłków, które są biodegradowalne. Nie chcą oni przyczyniać się swoim biznesem do zbędnego zaśmiecania środowiska – w końcu codziennie przywozi się owe dania w opakowaniach.

Gdzie zamówić catering dietetyczny?

Dietę pudełkową najlepiej zamówić przez Internet. Można swobodnie sprawdzić wtedy przykładowe menu, porównać ceny za catering dietetyczny oferowany przez różne firmy, a także zobaczyć najważniejszą kwestię – w jakim rejonie dana firma działa. Większość biznesów tego typu działają na terenie dużych miast. Wynika to z faktu, że właśnie w dużych aglomeracjach popyt na tego typu usługi jest największy a i ciągle rośnie. W dużych miastach pęd życia jest zdecydowanie szybszy niż na przykład na wsiach.