Barszcz czerwony – lepszy z zakwasu, czy koncetratu?

Chyba nie ma osoby, która nie przepadałaby za barszczem czerwonym. Ta tradycyjna wigilijna potrawa, kojarzy nam się z rodzinnym ciepłem i przyjemnymi okolicznościami. Nie bez znaczenia jest również fakt, że często spożywa się ją w towarzystwie cudownych pierogów, krokietów i uszek. Jak zrobić barszcz czerwony, i czy lepszy jest ten z koncentratu?

Koncentrat, czy zakwas? – oto jest pytanie

Wszyscy amatorzy barszczu czerwonego co rok przechodzą „mordęgę” w postaci jego przygotowania. Gorzej jest, gdy tak bardzo uwielbiamy ową potrawę, że chcemy spożywać ją jeszcze częściej. Tradycyjny barszcz czerwony posiada specyficzny smak, który jest zasługą procesu kwaszenia. Nie jest delikatny i lekko słodki, jak ten z kartonów. Co dla niektórych może być odrzucające, dla innych natomiast wręcz przeciwnie.

Przygotowanie barszczu czerwonego z koncentratu gwarantuje delikatniejszy smak, ale również sporą oszczędność czasu. Koncentrat barszczu czerwonego jest zatem idealnym produktem dla wszystkich tych, którzy cierpią z powodu niedostatku wolnego czasu. Przyrządzenie ulubionej potrawy zajmie im wtedy maksymalnie kilkadziesiąt minut.

Koncentrat barszczu czerwonego – delikatny dla układu pokarmowego

Barszcz wykonany z zakwasu charakteryzuje się nie tylko specyficznym smakiem, ale również dość mocnym działaniem na żołądek i układ pokarmowy. Może zdarzyć się sytuacja, że osoby o nieco wrażliwszych żołądkach cierpieć będą z jego powodu na bóle, wzdęcia, czy też nadkwasotę. Potrawy wigilijne oczywiście nigdy do najdelikatniejszych nie należały, jednak co stoi na przeszkodzie, aby je odrobinę zmodyfikować i sprawić, aby właśnie takimi były?

Koncentrat barszczu czerwonego pozwoli uzyskać roztwór, który będzie bezpieczny dla nawet wrażliwszych żołądków. Jego spożycie nie powinno powodować przykrych skutków ubocznych, a także podrażnienia żołądka.

Składniki potrzebne do barszczu czerwonego

W wersji tradycyjnej będą to oczywiście buraki, które trzeba długo gotować, a następnie przygotować zakwas. Natomiast dla barszczu z koncentratu, potrzebna będzie nam szklanka owego płynu. Dodatkowo niezbędny będzie również bulion – warzywny, bądź mięsny.

Przyprawy dobieramy według własnego uznania. Choć wskazane są: ziele angielskie, liść laurowy, majeranek. W przypadku wersji z koncentratem dla „podbicia” jego kwasowości możemy dodać soku z cytryny.

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz nasklep.vitapol.pl