Domowa spiżarnia – proste, naturalne przetwory owocowe

Owoce i warzywa sezonowe to najlepsza baza pod smakowite przetwory, do których z utęsknieniem wraca się zimą. Dżemy morelowe, konfitury truskawkowe, powidła śliwkowe, marynowane dynie i grzyby leśne to tylko nieliczne spośród tak wielu możliwości, jakie zamknąć można w niewielkim słoiczku i przechowywać miesiącami w spiżarni.

Owoce leśne – inspirujące źródło witamin

Owoce leśne są źródłem witaminy C, błonnika i wielu cennych składników mineralnych istotnych dla naszej odporności. Jagody, maliny, jeżyny, borówki to jedne z najlepszych antyoksydantów. Dlaczego? Zapobiegają one powstawaniu wolnych rodników, których gromadzenie się w organizmie człowieka jest niebezpieczne, gdyż sprzyja zachorowaniu na nowotwory. Kochasz owoce leśne? Nie musisz się z nimi żegnać, czekając niecierpliwie do następnego lata. Przygotuj wyśmienite, Naturalne przetwory owocowe już dziś, by móc pałaszować ze smakiem swoje ulubione owoce przez kolejnych kilka miesięcy. Choć ich forma wówczas się zmieni to nadal będą pachnieć i smakować jak ciepłe, słoneczne lato.

Jakie naturalne przetwory owocowe stworzyć można z owoców leśnych?

Pierwsze co przychodzi do głowy po usłyszeniu powyższego pytania to oczywiście dżemy i konfitury. Przyjęły się one w naszej kulinarnej kulturze i często sięgamy po nie podczas śniadań. Plusem tego typu przetworów jest łatwość ich przygotowania i duża dowolność w doborze składników. Przygotowując konfitury musimy pamiętać by odrzucić wszelkie niedoskonałe owoce, aby uniknąć szybkiego zepsucia się naszych zapasów. Co jeszcze przygotować z owoców leśnych? Skoncentrowane soki bogate w witaminy, to jest to! Na półkach sklepowych napotkać możemy jeszcze gotowe soki do rozcieńczania w wodzie. Kiedyś niezwykle popularne, dziś już dość rzadko spotykane w domach. Stawiając na soki własnej roboty możemy mieć pewność co znajdzie się w ich składzie, a to ogromna zaleta. Kolejnym dobrym pomysłem na chłodne zimowe wieczory są oczywiście rozgrzewające nalewki owocowe. Maliny i jeżyny to doskonała baza, do której dodać można inne owoce, kwiaty lub zioła celem wzmocnienia smaku przyszłego trunku.