Akcesoria z plastiku

Kubki plastikowe to idealne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem i piciem. Dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych kubeczki i akcesoria do jedzenia wykonane z plastiku, są bezpieczne dla zdrowia dziecka. Dzięki zaokrąglonym brzegom, nie ma obawy o to, że maluchowi stanie się krzywda podczas samodzielnego posługiwania się zastawą stołową. Wiele możliwości kolorystycznych, urozmaica każdy posiłek. Jak wiadomo, dzieci bardzo trudno jest czymkolwiek zainteresować, tym bardziej w trakcie jedzenia. Taki drobny element może zachęcić malucha do samodzielnego radzenia sobie z jedzeniem.

CZY WARTO JE KUPIĆ?

Kubki jednorazowe plastikowe mają to do siebie, że są niespójne z tym, co głoszą aktualnie ekolodzy, co widzimy w social mediach i telewizji. Ze względu na to, że okres rozkładu plastiku trwa nie mniej niż 100 lat, a może ponad 1000, dużo lepszym wyborem mogą okazać się kubeczki plastikowe wielokrotnego użytku, niż te, które po wypiciu napoju od razu wyrzucamy do kosza. Kubki jednorazowe są też zdecydowanie mniej odporne na uszkodzenia. W przypadku organizowania imprezy jest to bardzo korzystne – sprzątanie jest dużo prostsze, gdy gościom nie podajemy szklanych naczyń, które będzie trzeba umyć, ale plastik. Jeśli jednak mowa o domowym zaciszu, zdecydowanie warto wydać nieco więcej na kubeczki plastikowe wielokrotnego użytku, które posłużą na dużo dłużej, a komfort użytkowania będzie porównywalny.

ATRAKCJA:

Kubki plastikowe mogą być również ciekawym elementem dekoracyjnym na przyjęciach czy imprezach. Biorąc pod uwagę, że pod ręką, bo w każdym większym sklepie, są już kubki plastikowe jednorazowe i wielorazowe, można wykorzystać je do aranżacji i udekorowania organizowanych przyjęć. Na przykład, gdy trwa proces przygotowań do wspólnej kolacji z przyjaciółmi, podczas której zachowujemy się naturalnie, a nie z patosem, można podkręcić luźną atmosferę kolorowymi kubeczkami, które dodadzą klimatu wydarzeniu. Podobnie z urodzinami dziecka – plastikowe kubeczki w ulubionym kolorze malucha, będą doskonałym dodatkiem do zaserwowanego posiłku i zabaw. Najczęściej to właśnie takie drobiazgi decydują o tym, że goście czują się wyjątkowo – detale sprawiają, że przyjęcie wygląda na dopracowane i doskonale zaplanowane krok po kroku, czyli tak, jak powinno to przebiegać. Zdecydowanie warto do swojego domu zakupić kilka różnych wariantów.