Elektryczna ostrzałka do noży – dlaczego warto?

Przy ostrzeniu wielu noży tradycyjne ostrzałki manualne nie są najlepszym wyborem. Aby zaoszczędzić sporo cennego czasu warto skorzystać z pomocy ostrzałek elektrycznych, które mogą pochwalić się duża wydajnością. Oryginalna elektryczna ostrzałka do noży doskonale sprawdzi się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również w domowej kuchni.

Dlaczego warto?

Elektryczna ostrzałka do noży umożliwia dokładne naostrzenie nawet kilkunastu noży w kilka minut. Wytrzymałe tarcze diamentowe i wymienne rolki ścierne poradzą sobie nawet z bardzo tępymi ostrzami.

Elektryczna ostrzałka przyda się nie tylko przy regularnym ostrzeniu noży kuchennych, ale również przy ostrzeniu noży stępionych i uszkodzonych. Wyszczerbione ostrza znacząco utrudniają pracę, a co najgorsze mogą stanowić duże zagrożenie.

Stopień gradacji ma znaczenie

Aby wybrać porządne ostrzałki należy zwrócić uwagę na poziom gradacji. Elektryczna ostrzałka do noży o gradacji 200-800 wykorzystywana jest przede wszystkim do ostrzenia tępych noży. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można szybko pozbyć się wszelkich mikrorys i niewielkich mikropęknięć. Ostrzałki tego typu nadają się również do tego, aby nadać ostrzu odpowiedniego kształtu.

Gradacja na poziomie 1000-3500 wykorzystywana jest z kolei do bardzo częstego polerowania i ostrzenia noży. Są to najbardziej uniwersalne urządzenia, które powinny znaleźć się w każdej kuchni. Gradacja 1000-3500 doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku ostrzy europejskich, ale również w przypadku ostrzy japońskich.

Największa gradacja 4000-8000 są przeznaczone głównie dla profesjonalistów. Dzięki gładkiej powierzchnie można perfekcyjnie wypolerować ostrza. W domowych warunkach elektryczne ostrzałki o gradacji 4000-8000 bardzo rzadko kiedy są użytkowane.

Niezawodny sprzęt do każdej kuchni

Elektryczna ostrzałka do noży jest bardzo szybka, dlatego też nie trzeba marnować cennego czasu na mozolne ostrzenie noży. W nowoczesnych modelach w razie potrzeby można bardzo szybko wymienić sam moduł ostrzący. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo gotówki.

Osełki elektryczne zaprojektowane są w taki sposób, aby samodzielnie zadbać o prawidłowy kąt ostrzenia. Najlepszymi ostrzałkami można naostrzyć siekiery i nożyczki.

Elektryczne ostrzałki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.