Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię w bloku?

Kuchnie w mieszkaniach w blokach bywają bardzo ciasne, często nie mają też okna. To zatem pomieszczenia, który generalnie trochę trudno się aranżuje. Na szczęście można korzystać z pomocy architektów wnętrz i dekoratorów, a także inspiracji z internetu. To właśnie dzięki temu mała kuchnia w bloku może być niezwykle przytulnym i funkcjonalnym miejscem.

Funkcjonalne aranżacje kuchni w bloku

Od czego rozpocząć aranżowanie kuchni w bloku? Od rozrysowania układu mebli oraz sprzętów AGD na kartce papieru. Warto przemyśleć przynajmniej kilka opcji i ustawień, tak by wybrać tę, która będzie najbardziej korzystna.

Oczywiście można to robić nie tylko na kartce, ale również w programie do projektowania. Obecnie w internecie można znaleźć nawet wersje bezpłatne, które są stosunkowo łatwe w obsłudze. Kto zatem ma trochę więcej czasu i chciałby naprawdę dobrze zaplanować kuchnię, powinien się z nimi zaznajomić.

Jasna kuchnia w bloku

Nowoczesne Aranżacje kuchni w bloku to bardzo często pomysły, w których wykorzystuje się dużo jasnych barw. To zupełnie zrozumiałe, bo to właśnie takie kolory powiększają optycznie przestrzeń. Warto pamiętać o tym, że stosunkowo jasne powinny być nie tylko meble oraz ściany, ale również podłoga.

Białe meble są wciąż najbardziej popularne, ale dużym wzięciem cieszą się również takie, które mają fronty z jasnego drewna. Co więcej, powoli do lamusa odchodzą kuchnie wykonane z płyty MDF na wysoki połysk. Kto zatem chce być w trendach, powinien przeglądać zdjęcia kuchennych aranżacji w prasie oraz internecie z ostatnich dwóch lat.

Siła kuchennych dodatków

Warto pamiętać również o tym, że na ogólny wygląd kuchni bardzo duży wpływ mają różne drobne dodatki i akcesoria, które wykorzystywane są do dekorowania tego miejsca.

Dobrze kupić piękny czajnik, toster, który cały czas stoi na blacie i zdobi kuchnię. Ładny sprzęt AGD jest pięknym elementem wyposażenia, który dodaje kuchni charakteru. Nie ma sensu na tym oszczędzać, ponieważ obecnie piękny design idzie w parze z równie doskonałą jakością.