Kostkarka do lodu – dlaczego warto ją kupić?

Chcesz cieszyć się wyśmienitymi drinkami z orzeźwiającym lodem? A może lubisz przygotowywać sorbety owocowe? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu kostkarki. Sprawdź zasadę działania i najważniejsze zalety tego urządzenia oraz porady dotyczące wyboru najlepszego modelu!

Jak działa kostkarka do lodu?

Urządzenie jak kostkarka do lodu służy do przygotowywania lodu w kostkach albo w innych formach, na przykład w kształcie małych walców. Wybrane modele pozwalają także na regulację wielkości kostek.

Kostkarki wyposażone są w sprężarkę, dlatego działają podobnie jak zamrażarka. Do wnętrza kostkarki do lodu wlewa się wodę, a następnie powoduje ona obniżenie jej temperatury i powstanie kostek lodu. Są one produkowane w specjalnych koszykach lub szufladkach.

W zależności od wybranego modelu kostkarka może przygotować od kilku do kilkudziesięciu kilogramów lodu na dobę. Urządzenia cechujące się większą wydajnością przeznaczone są do użytku profesjonalnego, między innymi w barach, pubach, restauracjach i firmach cateringowych. Te o mniejszej wydajności najlepiej sprawdzają się do użytku domowego.

Dlaczego warto kupić kostkarkę do lodu?

Kostkarka na pewno przypadnie do gustu osobom, które często korzystają z lodu, na przykład do przygotowywania drinków alkoholowych i bezalkoholowych, sorbetów z mrożonego lodu. Dodatkowo może być ona wykorzystana do mrożenia warzyw, które zostały wcześniej zblanszowane, przygotowania chłodnych okładów.

Dzięki zastosowaniu kostkarki do lodu nie trzeba już umieszczać w zamrażarce w lodówce wielu pojemników lub woreczków na lód. Nie ma też kłopotów z wyjmowaniem lodu – można po prostu wyciągnąć je ze zbiornika w urządzeniu. Na uwagę zasługuje też szybkość produkcji kostek do lodu – wystarczy tylko parę minut, aby były gotowe.

Jak wybrać najlepszą kostkarkę do lodu?

W sprzedaży można znaleźć różne kostkarki do lodu, dlatego przed zdecydowaniem się na kupno takiego urządzenia warto zapoznać się z różnymi ofertami.

Do użytku domowego sprawdzi się niedroga kostkarka, która produkuje od kilku do kilkunastu kilogramów lodu na dobę. Powinna mieć pojemność około 1 litra. Domowe kostkarki nie wymagają także podłączenia do instalacji wodociągowej – to rozwiązanie stosowane w urządzeniach profesjonalnych.

Kostkarki do lodu dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.