Krzesła barowe – jak umeblować restaurację?

Jesteś właścicielem klubu lub restauracji? Myślisz nad nowym wyposażeniem wnętrza? Zastanawiasz się, co kupić by Twoja przestrzeń prezentowała się nowocześnie i zachęcająco? Nie wiesz jakie meble są obecnie na czasie? Jeżeli tak, to koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Postaw na przestrzeń

Zarówno w restauracjach, jak i barach oraz klubach bardzo ważna jest przestrzeń. To od niej zależy, czy miejsce będzie przyciągało klientów i jak dużo osób zmieści się w danym lokalu. Nikt nie lubi siedzieć ściśnięty w dużym gronie osób i chcąc nie chcąc przysłuchiwać się rozmowom obcych ludzi. O przestronności lokalu decyduje przede wszystkim jego metraż, ale nie tylko. Kupując właściwe meble jesteśmy również w stanie wiele zmienić. Jakie elementy wyposażenia będą więc najkorzystniej wpływać na zauważalną w lokalu przestrzeń?

Krzesła barowe

Stołki barowe, pomimo że samą nazwą kojarzą się nam z barem są wyjątkowo praktyczne w różnego rodzaju lokalach zajmujących się usługami gastronomicznymi. Ostatnio w świecie restauracji bardzo modne jest mieszanie klasycznych krzeseł ze stołkami barowymi. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że takie hybrydowe podejście sprawia, że wnętrze prezentuje się niespójnie i chaotycznie. Jest to jednak absolutna nieprawda. Wspomniane połączenie sprawia bowiem, że nasza restauracja nabiera niepowtarzalnego charakteru i nowoczesnego podejścia. Krzesła barowe oszczędzają dużo miejsc, gdyż są stosunkowo wąskie. Warto więc rozproszyć po lokalu tradycyjne stoły z krzesłami, zaś między nie wkomponować wyższe stoliki, dookoła których dominować będą stołki barowe. Dzięki temu osoby siedzące przy pobliskich stolikach nie będą słyszały swoich rozmów, gdyż dźwięk będzie rozchodził się po innych wysokościach. Goście będą mieć również wrażenie zdecydowanie większej przestrzeni.

Stołek barowy na drinka, klasyczne krzesła na obiad

Stołki barowe nie należą może do najwygodniejszych rozwiązań, kiedy siedząc na nich musimy spożyć duży obiad. Stołek barowy jest jednak idealnym siedziskiem dla gości, którzy są zainteresowani drinkami i małymi przystawkami. Powinniśmy więc wybrać dopasowane do siebie komplety stołków i klasycznych krzeseł i jak najszybciej zamówić je do naszego lokalu!