Piekarnik elektryczny retro – do jakich stylów w kuchni pasuje?

Piekarnik elektryczny retro zdecydowanie stosowany jest dzisiaj coraz częściej. Do jakich rodzajów kuchni jednak można go naprawdę bezpiecznie użyć? Kiedy znajdzie on w zasadzie swoje zastosowanie? Co powinniśmy wiedzieć o aranżacji takiego piekarnika?

Styl klasyczny – idealny do retro

Przede wszystkim, do piekarników retro świetnie sprawdza się styl klasyczny. Co w zasadzie warto o nim wiedzieć? Czym on się charakteryzuje?

Styl klasyczny najczęściej utrzymany jest w brązach. Dominuje tu beż na ścianach, gładkie, polerowane drewno oraz oczywiście dawne wzory.

Doskonale wpasowują się tutaj rożnego rodzaju piekarniki elektryczne retro, które będą utrzymane także w brązach. Mogą one mieć ciekawe, dekoracyjne kurki utrzymane w barwie miedzi.

Styl prowansalski albo rustykalny skandynawski czy angielski

Generalnie są to dość różne style, niemniej cechuje je zasadniczo to, że zastosowane tu piekarniki elektryczne retro mogą być całkiem podobne do siebie.

Omówmy jednak najpierw te style. Styl prowansalski wywodzi się z francuskiej wsi. Cechuje go to, że dominuje tutaj biel – bielone jest nawet drewno. Kolorem towarzyszącym jest fiolet. Całość utrzymana jest w całkiem romantycznym tonie. Z kolei dawny styl angielski cechuje zastosowanie motywów kwiatowych, ciężkich, ciemnych mebli. Styl skandynawski z kolei to prostota i pełen naturalizm.

Jak to zatem możliwe, że do każdego z tych stylów pasuje jeden piekarnik elektryczny retro? Oto te style maja wspólną dla siebie pewną magię, która naprawdę je wyróżnia. Dlatego też doskonale sprawdzają się tutaj białe piekarniki stylizowane na lekką kamionkę.

Styl industrialny i boho

Co jednak jest naprawdę bardzo ciekawe, takie piekarnik elektryczny retro znajdzie zastosowanie także i w bardziej współczesnych stylach. Doskonale szczególnie sprawdzi się on w stylu industrialnym.

Styl industrialny zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich innych stylów. Jest on bowiem inspirowany fabrykami- zarówno w ich surowym wydaniu, jak i także jako bardziej wyrafinowane pałacyki fabrykantów. Dominują tu ciemne barwy, fabryczne przedmioty i urządzenia wymieszane z elegancją pałacowych mebli.

Tutaj właśnie doskonale sprawdzą się czarne piekarniki elektryczne retro z miedzianymi kurkami.

Piekarnik elektryczny retro dostępne są w ofercie Lofra.pl.