Najlepsze kieliszki do likieru i nalewek – kompendium wiedzy

Likier i wszelkiego typu nalewki mogą pochwalić się bardzo dużą historią. Picie likieru albo domowej roboty nalewek dla wielu osób jest niezapominanym akcentem podczas różnego typu spotkań biznesowych. Aromatyczne alkohole najlepiej podawać w niewielkich kieliszkach do nalewek, których pojemność nie przekracza 50 ml.

Moda na kieliszki do nalewek i likieru

W Polsce na nowo odkrywany jest likier, dlatego też na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele ciekawych kieliszków o wymyślnych kształtach. Godne polecenia są przede wszystkim eleganckie kieliszki do likieru wykonane w całości z dekorowanego szkła.

W ostatnim czasie bardzo modne są między innymi naczynia, które do złudzenia przypominają eleganckie goblety. Do nalewek całkowicie nie pasują tradycyjne kieliszki do wina. Eleganckie kieliszki do nalewek można uzupełnić o wspaniała karafkę. Taki zestaw może być doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej nam osoby.

Kieliszki nie tylko dla kobiet

Słodki smak likieru i aksamitna konsystencja sprawia, że po ten niesamowity trunek sięgają przede wszystkim kobiety. Między innymi dlatego też producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele ciekawych modeli skierowanych głównie dla Pań.

Tradycyjne kieliszki do likieru mają wysokie i zgrabne nóżki, ale mogą znacząco różnić się czaszami. Można znaleźć kieliszki, które kształtem przypominają tulipany, jak i również wiele innych mniej lub bardziej skomplikowanych kształtów.

Nie tylko same szkło

Oryginalne kieliszki do likieru to nie wszystko. Jak wspomniano powyżej bez żadnego większego problemu można dokupić do nich również elegancką karafkę. W ostatnim czasie bardzo modne są komplety kieliszków, które zdobione są fikuśnymi i pomysłowymi ornamentami wykonanymi na przykład ze stali nierdzewnej.

Warto pomyśleć również o ciekawych sztućcach deserowych, które zachowane są w podobnej stylistyce. Likier doskonale pasuje do lodów albo pysznych deserów. Wybierając gotowe zestawy kieliszków należy kierować się nie tylko ich jakością wykonania i ceną, ale również stylem. Jeżeli chodzi o tradycyjne kryształowe kieliszki do likieru to doskonale pasują one do stylistyki angielskiej i francuskiej. W prowansalskich aranżacjach idealnie sprawdzą się kieliszki zdobione kwiatowymi ornamentami.

Kieliszki do likieru dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.