Styl restauracji a wybór krzeseł

Restauracja to miejsce, w którym trzeba zadbać nie tylko i wyłącznie o smaczne potrawy i odpowiednią atmosferę. Jest to bowiem miejsce, w którym odpoczywa nie tylko ciało, lecz także dusza, zatem ważny jest także wystrój restauracji. I to właśnie nim powinniśmy się kierować podczas wyboru krzeseł.

Krzesła a wystrój restauracji

Krzesła do wszelkich jadłodajni, kafejek i pubów wcale nie są taką prostą rzeczą do kupienia. Muszą one bowiem przede wszystkim spełniać bardzo podstawowe warunki, a mianowicie muszą być łatwe do wyczyszczenia i konserwacji. Oprócz tego jednak krzesła do restauracji muszą po prostu pasować. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze krzesła restauracyjne tapicerowane oraz do jakich typów pubów czy kafejek będą one pasować.

Tapicerowane taborety

Dość często w sklepach można spotkać różne krzesła w formie taboretów. Te, które są wysokie, obite szorstkim, płóciennym materiałem i wykonane są z ciemnego drewna doskonale sprawdzą w nieco mrocznym stylu angielskim. Z kolei niskie stołki obite kolorowymi tkaninami znajdą zastosowanie w przeróżnych restauracjach tworzonych na modłę folklorystyczną.

Swojsko i rustykalnie

Warto dodać, że do takich swojskich klimatów pasować będą także proste krzesła wykonane z naturalnego drewna, czasem bielonego z prostą tapicerką. Stanowią one pewną klasykę. W przypadku krzeseł restauracyjnych tapicerowanych w tkaniny z motywami kwiatów można mówić nawet o stylu shabby chic.

Kulturalnie i wygodnie

Jeśli dana restauracja ma charakter bardziej kafejki a styl nieco luźny to warto pomyśleć o choćby kąciku z krzesłami do restauracji niższymi, w formie prawie foteli, tapicerowanymi wygodnym, miękkim pluszem.

Współcześnie i glamour

W jakie krzesła restauracyjne tapicerowane mamy zainwestować, jeśli chcemy uzyskać efekt odważnego glamour? Wiadomo przecież, że tutaj mniej wchodzi w grę sama tapicerka…. a jednak warto o niej pomyśleć, bo takie krzesła są wygodniejsze. Tym bardziej, że dzisiaj spokojnie znajdziemy krzesła do restauracji z tapicerką właśnie na modłę glamour. Będą się one charakteryzowały wykonaniem z chromowanej stali w chłodnym kolorze oraz nowoczesną formą. Do tego pasuje pięknie delikatny welur w odcieni czerni albo szarości.

Oczywiście powyżej zostały przedstawione jedynie przykłady krzeseł restauracyjnych. Warto wybrać się do salonu meblowego i przejrzeć ofertę, która obecnie zaspokoi oczekiwania każdego klienta.